+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

Корисні властивості часнику

Часник – це багаторічна трав’яниста рослина з сімейства Амарилісові. З давніх часів вирощуванням і культивацією цієї рослини займалися жителі Індії, середньої Азії, країн аравійського півострова і Єгипту.

Використовувати часник в медичних цілях люди стали практично відразу після свого першого знайомства з цією рослиною. Його застосовували у вигляді натурального засобу для імунітету під час будівництва пірамід, а Гіппократ, батько всієї західної медицини, призначав їсти часник для лікування майже всіх відомих на той момент захворювань.

В Індії ця трав’яниста рослина також була добре знайома, але при наявності величезного вибору інших приправ і спецій, в їжу часник практично не вживався. Зате індуси в повній мірі використали його цілющі властивості.

Чим же так корисний часник? Завдяки наявності в його складі багатьох біологічно активних компонентів, він дуже позитивно впливає на наш організм. Зокрема, часник використовують в якості натурального засобу для серця і судин, оскільки він сприяє швидкому виведенню «поганого» холестерину, тим самим попереджаючи розвиток цілого ряду захворювань серцево-судинної системи.

Крім цього, ця багаторічна трав’яниста рослина і різні фітопрепарати на її основі:

  • Покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Вони прискорюють виведення патогенних мікроорганізмів, стимулюють вироблення ферментів і шлункового соку, а також сприяють нормалізації обмінних процесів.
  • Зміцнюють наш імунітет і допомагають позбутися від застуди та грипу. Краще за все часник проявляє себе в боротьбі з гострою респіраторною вірусною інфекцією.
  • Прискорюють регенеративні процеси в тканинах печінки і жовчного міхура, а також допомагають здійснити профілактику жовчнокам’яної хвороби.
  • Позитивно впливають на нервову систему. В цьому плані найбільшу користь часник приносить людям похилого віку, оскільки його активні компоненти уповільнюють деградацію нервових клітин головного мозку.

До всього вищепереліченого варто додати той факт, що часник є натуральним антиоксидантом і природним засобом від паразитів. Окремі біоактивні компоненти в складі даної рослини прискорюють виведення вільних радикалів з нашого організму, а також допомагають позбутися від кишкових паразитів.

У завершення розповіді про корисні властивості часнику необхідно згадати антисептичні та протизапальні властивості цієї рослини. Завдяки ний, його нерідко використовують для вирішення проблем з сечовидільною системою та додають в засоби для виведення натоптишів, лікування наривів і гнійних ран.

Для кого небезпечний часник?

Незважаючи на величезний перелік позитивних якостей часнику, він має і ряд недоліків. В першу чергу необхідно враховувати, що цей рослинний продукт є досить агресивним і здатний викликати опік слизової оболонки.

Пошкодити їй можуть як біологічно активні компоненти екстракту часнику, так і викликане ними рясне виділення шлункового соку. Останнє особливо небезпечне для людей, які страждають від ряду захворювань шлунково-кишкового тракту:

  • виразки шлунка;
  • запалення підшлункової залози;
  • порушення функцій органів гастроезофагеальної зони;
  • жовчнокам’яної хвороби.

Крім цього часник може викликати і ряд дрібних незручностей. Деякі речовини в його складі можуть стають причиною шкірних висипань, появи прищів і посилення симптомів мігрені.

І останнє, часник і натуральні БАД на його основі не рекомендується вживати в передопераційний і післяопераційний період, за винятком тих випадків, коли їх прийом був узгоджений з лікарем.

Якщо ж ви не маєте алергію на часник і не страждаєте від зазначених раніше хвороб шлунково-кишкового тракту, то рекомендуємо додати цю приправу в свій повсякденний раціон. А для тих, кого відлякує його неприємних запах, пропонуємо скористатися дієтичною добавкою на основі порошку часнику від відомого вітчизняного виробника натуральної косметики і фітопрепаратів – компанії Enjee.

Останні статті
Підписуйтесь на наш Telegram!
Новинки, Знижки! Секретні промокоди
Підписатися