+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

«Вухо плавця» – що це і які причини його появи?

Практично кожен любитель поплавати хоча б раз у житті стикався з інфекцією вушних проходів. Частіше за все «вухо плавця» розвивається в результаті потрапляння води в слухові проходи, що практично завжди відбувається при купанні у водоймах чи басейнах без беруш.

Велика кількість вологи погано впливає на наші вуха. Вода, що накопичилася в слухових каналах:

  • нерідко стає причиною переохолодження тканин зовнішнього вуха;
  • створює сприятливі умови для розмноження хвороботвотливих бактерій;
  • може містити домішки, що спричиняють подразнення шкірного покриву вух.

Усі перелічені чинники призводять до відповідної реакції організму – запалення. Одночасно зі згаданим захисним процесом приходять і ряд неприємних симптомів у вигляді сверблячки та болю у вухах, появі виділень і неприємного запаху з вушного каналу, порушення слуху.

Окремо варто відзначити, що отит може виникнути не тільки у плавців, хоча через часті контакти з водою саме вони знаходяться в основній групі ризику. Люди, які не займаються плаванням, теж схильні до цього захворювання, особливо якщо вони забувають користуватися спеціальними краплями для вух.

Розвитку інфекції вушного каналу сприяють багато факторів. Крім попадання води в слухові проходи, спровокувати появу «вуха плавця» здатні такі обставини:

  • підвищена вологість чи надмірна сухість повітря;
  • збої у роботі потових залоз, чи алергічна реакція;
  • ослаблення місцевого імунітету через хворобу і стреси.

Щоб знизити ризик розвитку зовнішнього отиту, лікарі рекомендують ретельно доглядати за вухами і дотримуватись кількох простих правил, про які ми розповімо далі в нашій статті.

Причини появи «вуха плавця»

Як запобігти появі «вуха плавця»?

Ключовий момент у захисті слухових проходів від інфекційних захворювань – не допускати потрапляння води до вух. Беруші для плавання, водонепроникні пов'язки на голову та інші аналогічні товари для комфорту і здоров'я допоможуть вберегти слухові канали від контакту з надмірною кількістю вологи, тим самим знижуючи до мінімуму ризик виникнення «вуха плавця».

Якщо ж з якихось причин вода потрапила у вуха, її слід видалити за допомогою спеціальних крапель на основі ізопропілового спирту і гліцерину. Також після купання в морі, відкритих водоймах або критих басейнах слід попередньо промити шкіру чистою прісною водою, щоб змити сіль та інші домішки, які можуть викликати подразнення тканин слухових проходів.

Крім усього іншого для профілактики розвитку «вуха плавця» буде не зайвим:

  • витирати насухо зовнішню частину вуха після кожного приймання водних процедур;
  • стежити за гігієною слухових проходів, регулярно мити вуха і час від часу очищати їх від вушної сірки;
  • відмовитися від застосування ватних паличок, а для видалення сірки використовувати лише спеціальні вушні краплі;
  • при носінні навушників, беруш, слухових апаратів періодично знімати їх, щоб запобігти підвищенню вологості у вухах;
  • не допускати попадання дратівливих речовин до слухових каналів (наприклад, доглядової та декоративної косметики);
  • стежити за рівнем глюкози у крові, оскільки проблеми з вуглеводним обміном підвищують ризик розвитку отиту;
  • підтримувати захисні здібності організму на високому рівні, у тому числі і за допомогою дієтичних добавок для імунітету.

Профілактика «вуха плавця»

До речі, купити беруші для плавання та різні профілактичні засоби для догляду за вухами за вигідною ціною з доставкою у Харків, Львів, Київ, Одесу, Дніпро, Рівне та інші міста України можна у нашому інтернет-магазині товарів для краси та здоров'я.

Останні статті