+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

Вітамін К2 – що це і як він впливає на наш організм?

Чи чули ви про вітамін К2, також відомий під назвою менахінон? У більшості випадків відповідь на це питання буде негативною, хоча цей мікроелемент відіграє важливу роль у життєдіяльності нашого організму, а більше половини населення Землі страждає від його нестачі.

Вітамін К2 є жиророзчинною сполукою, яка виробляється корисними бактеріями, що живуть в кишечнику людини. Найбільшу користь менахінон приносить:

Згаданий вітамін необхідний для активації ряду складних білкових сполук (ферментів), які беруть активну участь у метаболізмі кальцію та його правильному розподілі в організмі. Завдяки вітаміну К2 вдається:

 • упорядкувати процеси мінералізації кісток і зубів;
 • запобігти відкладенню кальцію в судинах і м'яких тканинах.

Крім формування та підтримки справного функціонування опорно-рухового апарату, менахінон також нормалізує роботу серця і судин. Цей мікроелемент регулює згортання крові, тим самим:

 • зменшуючи ймовірність виникнення мимовільних капілярних кровотеч;
 • допомагаючи формувати згустки крові, необхідні для швидкого усунення пошкоджень судин.

Але і цим коло вирішуваних вітаміном К2 завдань не обмежується. Крім усього іншого, менахінон позитивним чином впливає на імунітет, вуглеводний обмін, нервову систему та мозкову діяльність, надає посильну допомогу у боротьбі із запальними процесами.

Вітамін К2 або менахінон

Где много витамина К2 (менахинона)?

Крім спеціалізованих вітамінів та добавок, велику кількість чистого менахінону можна знайти у продуктах тваринного походження:

 • яйця (жовток);
 • печінка (гусяча, куряча, з яловичини),
 • лосось, скумбрія та деякі інші види риб;
 • свинина, м'ясо курки (ніжки), фарш з яловичини;
 • молочні продукти (молоко, сир, масло вершкове тощо).

Також велика концентрація вітаміну К2 спостерігається в ферментованих соєвих бобах і квашеній капусті.

Ще один варіант поповнення запасів менахінону в організмі – додати в свій раціон листові овочі. Вони міститься багато попередника аналізованого біологічно активного речовини (вітаміну К1).

За наявності здорової мікрофлори кишківника, корисні бактерії перетворять мікроелемент, що надходить, на вітамін К2. Єдиний мінус такого підходу полягає у відносно невисокій ефективності цього процесу. За підсумком лише 10% вихідної сировини буде засвоєно і перероблено на менахінон.

Продукти, багаті на вітамін К2

А найбільш багатим і доступним джерелом вітаміну К2 є відповідні дієтичні добавки для здоров'я кісток і суглобів. Крім високої концентрації менахінону у складі таких БАД часто можна знайти:

 • вітамін Д3 (холекальциферол);
 • кальцій у біодоступній формі.

Комбінований прийом вітаміну K2 та D3 з додаванням кальцію вважається найбільш корисним для людини. Мінеральний компонент необхідний для підтримки здоров'я опорно-рухового апарату, холекальциферол допомагає йому краще засвоюватися організмом, а менахінон забезпечує правильний розподіл цього будівельного матеріалу.

Придбати БАД з розглянутою біоактивною речовиною можна в онлайн-магазині Enjee. Прямо зараз ми готові запропонувати кожному з наших клієнтів якісну і недорогу біодобавку Вітамін К-2 Актив ВітаВіт (100 мкг вітаміну К2) 60 капсул за ціною виробника з доставкою в будь-яке місто України.

Останні статті