+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

Навіщо потрібні УФ-фільтри в сонцезахисній косметиці?

УФ-фільтри – один із ключових компонентів косметики для захисту від сонця. Ці речовини виконують важливу функцію з нейтралізації більшої частини ультрафіолетового випромінювання, що потрапляє на шкіру, яке може:

 • стати причиною передчасного старіння епітелію;
 • призвести до появи сонячних опіків і пігментних плям;
 • спричинити розвиток онкологічних захворювань шкірного покриву.

Класичні UV-фільтри є особливими хімічними сполуками, які здатні поглинати або відбивати ультрафіолет. По суті вони виступають у ролі бар'єру, який захищає клітини шкіри від негативного впливу сонячних променів.

У сонцезахисних емульсіях, кремах, лосьйонах, засобах для засмаги та інших аналогічних продуктах для догляду за тілом частіше за все використовують 2 типи УФ-фільтрів:

 • поглинаючі, вони ж органічні або хімічні;
 • блокуючі, вони мінеральні або фізичні.

Про кожен із згаданих різновидів UV-фільтрів варто розповісти докладніше, що ми й зробимо далі у нашій статті.

Особливості хімічних УФ-фільтрів

Хімічні фільтри ультрафіолетового випромінювання є найбільш поширеними та ефективними засобами для захисту шкіри від шкідливого впливу сонячних променів. Одним із кращих представників подібних продуктів вважається фільтр нового покоління Uvinul Easy, який використовується в тому числі і при створенні сонцезахисної косметики L`abbronzato.

Принцип дії органічних УФ-фільтрів заснований на поглинанні частини світла, яке надходить на шкіру, з подальшим його перетворенням на теплову енергію, що дозволяє знизити до мінімуму негативний вплив ультрафіолету.

Захист шкіри від сонця з хімічними УФ-фільтрами

До головних особливостей хімічних UV-фільтрів і всіляких SPF засобів на їх основі можна віднести:

 • гарну стійкість до води і механічних впливів;
 • високий рівень поглинання ультрафіолетових променів;
 • здатність захистити від випромінювання різних типів – UVB і UVA.

Також органічні фільтри УФ випромінювання легко наносяться, швидко вбираються і не залишають після себе слідів на шкірі, що робить їх дуже зручними для повсякденного використання.

Головні недоліки подібних компонентів сонцезахисної косметики – відкладене спрацювання та обмежений термін служби. Хімічні фільтри починають діяти через деякий час після нанесення (зазвичай через 15-30 хвилин), а в процесі перетворення ультрафіолету вони руйнуються і перестають виконувати свої функції. Такий захист необхідно регулярно оновлювати.

Переваги і недоліки фізичних УФ-фільтрів

Мінеральні фільтри (діоксид титану або оксид цинку) також активно застосовуються при створенні різних SPF засобів. Вони діють за принципом блокування, відбиття і розсіювання ультрафіолетових променів.

До незаперечних переваг фізичних УФ-фільтрів можна віднести:

 • Слабкий вплив на шкірний покрив. Мінеральні речовини у складі сонцезахисної косметики не вступають у хімічні реакції з ультрафіолетом і не викликають подразнення.
 • Швидкість спрацьовування. Фізичні фільтри починають виконувати свої функції з захисту шкіри відразу після нанесення. Їм не потрібний час на активацію.
 • Тривалість дії. Термін служби фізичних блокаторів UV випромінювання обмежується лише часом їх перебування на поверхні епітелію.

Захист шкіри від сонця з фізичними УФ-фільтрами

Що ж до недоліків подібних УФ-фільтрів, то вони є логічними продовження їх переваг. Так як мінеральні речовини залишаються на поверхні шкірного покриву, то вони часто утворюють білий або сірий наліт, легко змиваються та обсипаються зі шкіри.

Враховуючи всі описані плюси і мінуси різних фільтрів ультрафіолетового випромінювання, деякі виробники сонцезахисної косметики та засобів після засмаги додають у свої продукти одразу кілька типів УФ-фільтрів, що можна побачити на прикладі дитячої емульсії-спрею L`abbronzato захист від сонця SPF-55.

Останні статті