+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

Що за вітамін холін і чим він корисний?

Холін або вітамін B4 – водорозчинна біологічно активна сполука, необхідна для нормальної роботи центральної нервової системи (ЦНС), печінки та організму в цілому.

Вперше вітамін B4 був добутий у 1849 році німецьким хіміком Адольфом Штреккером. Це сталося під час проведення дослідів із жовчю свиней та биків. Саме тоді вчений отримав невідому раніше кристалічну речовину з яскраво вираженими лужними властивостями і характерним запахом тухлого м'яса чи риби.

Своє офіційне найменування «холін», що в перекладі з грецької означає «жовч», отримав лише через 13 років у 1862 році, коли нове з'єднання вдалося чітко ідентифікувати та точно визначити його склад.

Про корисні властивості вітаміну B4 дізналися у 30-х роках ХХ століття, а наприкінці минулого століття Національна Академія медичних наук США опублікувала перші рекомендації щодо добової потреби холіну для людини.

Але яку користь приносить розглянутий товар для здоров'я? Ця речовина та її похідні виконують велику кількість важливих функцій у нашому організмі. Зокрема, холін бере активну участь у процесах:

 • формування сигнальних молекул і нейромедіатора ацетилхоліну;
 • синтезу фосфоліпідів, з яких будуються клітинні мембрани та органели;
 • створення триметилгліцину, який відповідає за регулювання внутрішнього тиску клітин.

Але незважаючи на безліч корисних властивостей, насамперед вітамін B4 асоціюють з дієтичними добавками для мозкової діяльності, оскільки він надає неоціненну допомогу у підтримці справної роботи ЦНС

Холін для покращення роботи мозку

Почему нашему мозгу нужен холин?

Розглянута вітаміноподібна речовина відноситься до ключових компонентів клітин нашого організму, особливо центральної нервової системи. Так, вітамін B4 істотно впливає:

 • на пам'ять;
 • на концентрацію уваги;
 • на мозкову діяльність загалом.

Сам по собі холін не бере безпосередньої участі у роботі мозку, але без нього неможливий синтез вже згаданого раніше нейромедіатора – ацетилхоліну. Це з'єднання відповідає за передачу керуючих імпульсів між окремими клітинами ЦНС.

При нестачі холіну в організмі мозок починає працювати з перебоями, через що виникають проблеми із запам'ятовуванням і концентрацією, а емоційний стан сильно погіршується. На додаток до цього дефіцит вітаміну B4 ускладнює вироблення жовчних кислот, необхідних для розщеплення жирів, що нерідко призводить до захворювань печінки.

Натуральні джерела холіну

Щоб уникнути подібного розвитку подій, кожній людині бажано щодня отримувати певну кількість розглянутої біологічно активної речовини:

 • 50-70 мг новонародженим віком до 1 року;
 • від 70 до 90 мг вітаміну В4 треба дітям 1-3 років;
 • близько 100-200 мг холіну потрібно дітям від 3 до 7 років;
 • від 200 до 500 мг вітаміну B4 необхідно дітям 7-18 років;
 • 500 мг – добова норма споживання холіну дорослими.

Збагатити свій раціон вітаміном B4 можна за допомогою багатих на цей мікроелемент продуктів (яйця, м'ясо, риба, боби, горіхи, соя та інші), а також дієтичних добавок з лецитином або альфа-холін гліцерофосфатом. Замовити такі БАД за доступною ціною з доставкою по Україні можна у нашому інтернет-магазині товарів для краси та здоров'я.

Останні статті