+38 (093) 356 65 99
+38 (063) 211 94 04
Передзвонити Вам?
0
Кошик

Яку небезпеку таїть попадання води у вуха?

Потрапляння води у вухо – звичайна, але в той же час дуже неприємна ситуація. Хтось рятується від неї за допомогою спеціальних силіконових беруш. Але частіше за все громадяни просто ігнорують цю проблему, навіть не замислюючись, наскільки небезпечною може стати потрапляння вологи до слухового каналу.

При несприятливому збігу обставин вода у вухах здатна:

  • викликати запалення;
  • порушити роботу слухового апарату;
  • стати причиною розвитку інфекційних захворювань.

Як відомо, вода – джерело життя та вкрай сприятливе середовище для розмноження різноманітних мікроорганізмів, у тому числі й хвороботворних. Бактерії ж, у свою чергу, провокують наш організм на реакцію у відповідь, яка виражається у вигляді запального процесу. В цьому випадку це отити різної складності.

Запальний процес слухового каналу супроводжується цілим букетом неприємних відчуттів, починаючи з легкого лоскіту і закінчуючи сильним болем. При цьому, у разі неналежного лікування або ігнорування ситуації, отит може призвести до часткової або повної втрати слуху.

Щоб не допустити такого розвитку подій, слід захищати вуха від попадання вологи. Це можна зробити за допомогою плавальної шапочки та беруш для плавання.

Найпростіші способи позбутися води у вухах

Незважаючи на всі обережності, волога потрапила у вухо? Не біда, існує кілька перевірених способів і засобів догляду за вухами, які здатні допомогти у цій ситуації.

  • Протріть вушну раковину м'якою серветкою або рушником. Це допоможе видалити вологу із зовнішнього слухового каналу.
  • Нахиліть голову набік і дозвольте рідини витекти. При необхідності одночасно з нахилом можна пострибати на 1 або 2 ногах.
  • Потягніть за мочку вуха. Завдяки цьому ви зможете вирівняти вигини вушного каналу і воді буде простіше залишити його. Для підвищення ефективності цього методу слід притиснути голову до плеча.
  • Закрийте вушну раковину рукою та відпустіть (процедуру необхідно повторити кілька разів). Так ви створите перепад тиску, що допоможе видавити рідину назовні. І, звичайно ж, не забуваємо нахиляти при цьому голову.
  • Скористайтеся теплим компресом. Для цих цілей можна використовувати грілку або вологий рушник, нагрітий до температури 40-50 градусів. Лежачи постраждалим вухом донизу, прикладіть до нього компрес на півхвилини, потім приберіть. Процедуру потрібно повторити 5-6 разів з інтервалом 60 секунд.
  • Просушіть вуха феном. Виберіть режим з мінімальними обертами і обережно спрямуйте теплий струмінь повітря в слуховий канал. Будьте уважні і не підносьте фен надто близько до вуха. Оптимальна дистанція – 30 см. Одночасно з цим вирівняйте слуховий канал за допомогою відтягування мочки вуха.

Якщо всі перераховані вище способи не спрацювали, то варто звернутися за допомогою до спеціальних профілактичних засобів – вушних крапель для видалення води Enjee або їх власноруч приготованим аналогом.

Краще за все використовувати професійні засоби для догляду за вухами, але при необхідності подібні краплі можна зробити і в домашніх умовах.

Для цього вам знадобиться спирт медичний та звичайний оцет. У глибокій ємності змішайте ці речовини в пропорції 1 до 1. Далі візьміть чисту піпетку та закапайте спиртово-оцтовим розчином вухо. Достатньо 3-4 краплі. Через півхвилини нахиліть голову, щоб рідина витекла зі слухового каналу.

Останні статті
Підписуйтесь на наш Telegram!
Новинки, Знижки! Секретні промокоди
Підписатися